Winda w domu – niezastąpiona dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne, mające problemy z samodzielnym poruszaniem się i muszące korzystać z wózków ze względu na bariery architektoniczne mogą mieć trudność z wyjściem ze swojego domu. W takiej sytuacji rozwiązaniem są windy domowe – specjalne platformy przystosowane do transportu osób niepełnosprawnych korzystających z wózków inwalidzkich. Można wykonać je w niemalże każdym budynku.

elevator-939515_1280

Osoby niepełnosprawne mieszkające na piętrach mogą mieć dużo trudności w samodzielnym wychodzeniu na zewnątrz. Nie musi jednak ograniczać to ich możliwości, ponieważ za sprawą nowoczesnych wind domowych można uzyskać bardzo dobre rezultaty – także wtedy, gdy budynek nie jest przystosowany do montażu tego rodzaju konstrukcji.

Rodzaje wind dla osób niepełnosprawnych
Firmy zajmujące się projektowaniem i realizacją wind dla osób niepełnosprawnych, które nazywane są również platformami, są w stanie wykonać na zamówienie klienta zarówno konstrukcje zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Windy dla osób niepełnoprawnych realizowane są również jako elektryczne lub hydrauliczne.

W domach jednorodzinnych najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest montaż windy z samonośną konstrukcją szybu, ale również może być ona zamontowana w szybie murowanym. Gdy wewnątrz nie ma przestrzeni na zamontowanie windy – zwykle jest ona umieszczana na klatce schodowej i mogą być wymagane poprawki w konstrukcji schodów – wtedy można również umieścić ją w szybie wybudowanym na zewnątrz, dostawionym do budynku.

Indywidualne dopasowanie to podstawa
Aby korzystanie z windy było wygodne dla osoby niepełnosprawnej, konieczne jest jej odpowiednie zaprojektowanie. Najlepiej wobec tego wybrać firmę, która posiada doświadczenie w realizacji tego rodzaju konstrukcji i będzie mogła doradzić najlepsze rozwiązania. Komfort i bezpieczeństwo użytkownika windy powinny być na pierwszym miejscu, dlatego też konsultacje z nim również będą tutaj potrzebne.

Gdzie zlecić wykonanie windy?
Jeżeli zależy ci na tym, aby wybudować windę w swoim domu, w takim przypadku pamiętaj o tym, aby wybrać odpowiednią firmę, która będzie mogła zapewnić ci najlepszą obsługę w tym właśnie zakresie. Adresy firm zajmujących się projektowaniem, produkcją i montażem wind można znaleźć dzisiaj również przez internet. Na ich stronach można bliżej zapoznać się z realizacjami oraz profilem usług.

Gdy szukasz ekspertów w tej dziedzinie w Krakowie, skorzystaj z usług firmy KRAKDŹWIG, która posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Z jej pełną ofertą można zapoznać się pod adresem: krakdzwig.pl.