Popularne panele winylowe- czy naprawde sa takie trwale?

Lis 22, 16 Popularne panele winylowe- czy naprawde sa takie trwale?

Marzeniem każdego człowieka jest bezpieczny, przyjazny dom, który będzie jego azylem, ostoją i miejscem w który można spędzić całe życie.  Nieważne czy jest się singlem, czy ma dużą rodzinę. Dom jest marzeniem wszystkich. Posiadanie miejsca w którym można się schronić przed całym często wrogim światem jest priorytetem dla wielu ludzi. Kiedy już się kupi mieszkanie, bądź wybuduje dom to przychodzi wreszcie ten czas, aby go urządzić w najlepszy dla siebie sposób. Tak abyśmy się w nim dobrze czuli mogli się zrelaksować, odprężyć, bądź realizować swoje pasje. Wystrój dostosowuje się do osobistych oczekiwań mieszkańców, jednak jeszcze przed wyborem mebli czy dekoracji konieczne jest wykonanie tynków, malowanie ścian oraz układanie podłóg. Te niekiedy są traktowane po macoszemu. Często wybór pada na przypadkowy produkt z supermarketu, gdzie decydującym czynnikiem wyboru jest niestety tylko cena.
Z przykrością trzeba stwierdzić, że gro osób nie patrzy na parametry podłogi, na jej właściwości, trwałość, a kieruje się jedynie dostępnością oraz ceną. A przecież podłogi w domu układa się nie na jeden sezon czy dwa, tylko na długie lata. No chyba, że ktoś lubi coroczne kompleksowe remonty w domu. Przypuszczalnie takich osób jest niewiele. Warto więc wybierając materiał na podłogi kierować się trwałością oraz wygodą użytkowania. Podłoga powinna być dostosowana do miejsca przeznaczenia. Inny materiał kładzie się często w sypialni, a inny w łazience, a jeszcze co innego w pomieszczeniu gospodarczym. Ponadto planując układać ogrzewanie podłogowe należy to uwzględnić wybierając podłogę, gdyż nie każda się nadaje na takie ogrzewanie.
Przed wyborem warto zastanowić się na jakich właściwościach nam zależy. Czy podłoga ma być ciepła, czy może to nieistotne, czy ma być szczególnie cicha, błyszcząca,  twarda, a może ma być przyjazna dla alergików.
Podłogi winylowe najadą się do większości wnętrz, gdyż spełniają wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów.  Jest to podłoga wykonana z bardzo trwałego materiału. W panelach winylowych warstwa wierzchnia może mieć dwie grubości do wyboru. Albo 0,3mm dla pomieszczeń mieszkalnych, bądź grubsza warstwa 0,55 mm dla pomieszczeń użyteczności publicznej. Pod wierzchnia warstwą z tłoczona strukturą znajduje się dużej rozdzielczości film czyli wzór dekoracyjny. Pod nią jest rdzeń panela czyli warstwa litego winylu. Kolejną warstwą jest korek aglomerowany, płyta HDF oraz zintegrowany podkład korkowy. Zadaniem ostatniej warstwy czyli podkładu korkowego jest redukcja dźwięków uderzeniowych a także wzmocnienie izolacji.
Bezklejowy system montażu pozwala ułożyć panele obok siebie, poprzez zatrzaśnięcie zamka na krawędziach.
Panele winylowe występują w różnych wzorach, strukturach oraz kolorach. Mogą one mieć kształt płytki wykonanej z kamienia naturalnego, bądź deski drewnianej.
Więcej ciekawych informacji na temat paneli winylowych można znaleźć na stronie http://www.wicanders.pl/vinylcomfort-podlogi-winylowe. Na podanej stronie można obejrzeć całą galerię z różnymi podłogami winylowymi. Na stronie Wicanders można znaleźć szereg ciekawych rozwiązań do domu. Ich innowacyjność sprawia, że są chętnie kupowane przez inwestorów.

vinylcomfort-hp