Jaki wybrać materac do spania?

To od niego zależy jakość twojego snu. Nieodpowiednio dobrany będzie skutkował w bólach kręgosłupa i mięśni, idealny z kolei sprawi, że każdy dzień będzie rozpoczynał się przyjemnie. Jak wybrać odpowiedni materac do spania?

bedroom-1082262_1280

Asortyment materaców może zawrócić w głowie. Dzisiaj jest w czym przebierać, ale nigdy nie warto decydować się na pierwszy lepszy model, ale najlepiej poświęcić nieco swojego czasu na sprawdzenie, jaki z nich będzie idealny. Jeżeli poszukujesz doskonałego materaca, sprawdź nasze porady – dobierzesz taki, który spełni twoje wymagania pod każdym względem.

Materace w niskich cenach – komfort, na który cię stać
Gdy na materac nie możesz przeznaczyć zbyt dużej sumy i chcesz zapłacić za niego zasadniczo jak najmniej, w takim przypadku weź pod uwagę przede wszystkim materace wykonane z pianek oraz materace sprężynowe – kieszeniowe.

Najtańsze materace piankowe produkuje się z pianki poliuretanowej PUR – takiej samej, która stosowana jest też do sof i foteli. Jeżeli szukasz komfortu na dłużej, mierz jedna wyżej, ponieważ taki materac nie posłuży ci na długo, zwłaszcza gdy ważysz więcej. Pomyśl w zamian o materacu wysokoelastycznym – to również materac piankowy, ale wykonany z pianki o nieregularnej strukturze, dlatego też jest ona trwalsza i lepiej dopasowuje się do kształtu ciała.

Dobrze trzymają się również materace sprężynowe. Warto przede wszystkim wziąć pod uwagę modele kieszeniowe ze strefami twardości, które odpowiadają anatomii człowieka i dzięki temu zapewniają większy komfort.

Materace kieszeniowe i piankowe z wierzchu i od spodu wykańczane mogą być również innymi materiałami, na przykład modele z matami kokosowymi dla osób preferujących twarde nawierzchnie, a także z wysokiej klasy piankami termoelastycznymi i lateksowymi, o których niżej.

Wyższa półka – materace, dla najbardziej wymagających
Wyższej klasy materace to z kolei te, które kosztują więcej, ale za to są w stanie zaoferować znacznie wyższy komfort snu. Najczęściej są one zbudowane z warstwy spodniej wykonanej z pianki zwykłej albo ze sprężyn kieszeniowych, natomiast z wierzchu wykańczane warstwami droższego materiału.

Warto zwrócić szczególną uwagę ma materace termoelastyczne, które składają się ze specjalnej mięsistej pianki typu Visco, która nie tylko ugina się pod wpływem nacisku, ale również mięknie, gdy jest narażona na ciepło, dlatego otula ciało i ma tym samym bardzo dobrą elastyczność punktową – materace tego rodzaju polecane są także dla osób narzekających na bóle kręgosłupa, obłożnie chorych i w trakcie rehabilitacji.

Na uwagę zasługują też materace lateksowe – produkuje się je z lateksu naturalnego lub syntetycznego albo z ich mieszaniny. W sprzedaży dostępne są zarówno modele z warstwą lateksu, jak i również materace z całego bloku lateksowego. Lateks również wyróżnia się wysoką elastycznością punktową, przewiewnością, a także w sprzedaży dostępne są modele ze strefami twardości dla jeszcze większego komfortu.

Jeżeli poszukujesz dodatkowych informacji dotyczących materaców i ich doboru, wiele pomocnych informacji znajdziesz w serwisie internetowym Idealny Materac działającym pod adresem: http://www.idealnymaterac.pl/.