Jak wybrać efektowne i trwałe ogrodzenie?

Lip 10, 17 Jak wybrać efektowne i trwałe ogrodzenie?

Ładny dom to nie wszystko. Ważne jest również odpowiednie zagospodarowanie podwórka, bowiem zadbane, czyste i efektowne przyciąga wzrok przechodniów i jest powodem do dumy. Warto dobrze przemyśleć wybór ogrodzenia, które chcemy zastosować do odgraniczenia działki. Ogrodzenie spełnia wiele różnych funkcji. Główną jest przed wszystkim wskazanie własnego terytorium, działki, która jest naszą własnością. Inną funkcją, równie ważną jest zapewnienie bezpieczeństwa, bowiem ogrodzenia mogą chronić posesję przed złodziejami, ale również mogą zapewniać bezpieczeństwo dzieciom czy osobom starszym. Dobrze zabezpieczona działka będzie oazą zabawy dla dzieci. Ogrodzenie to również w pewnym stopniu element dekoracyjny, element, który powinien współgrać z budynkiem, z otoczeniem, z krajobrazem.

Do wyboru jest wiele różnych rodzajów ogrodzeń. Należy pamiętać również o tym, że istnieją pewne przepisy regulujące to jakie ogrodzenie można postawić, w jakim miejscu, ale również jaką może mieć ono wysokość.

Zgodnie z przepisami właściciel ma prawo zagospodarować swoją działkę tylko w granicach swojej własności, dlatego też ogrodzenie nie może przekraczać granic działki budowlanej. Bez względu na to jakie ogrodzenie zamierza się postawić należy ten zamiar zgłosić do wydziału architektury we właściwym urzędzie gminy bądź starostwie w przypadku jeśli zamierza się to ogrodzenie postawić od strony ulicy, drogi, czy innego miejsca publicznego. DO takiego zgłoszenia wymagany jest szkic zaplanowanego ogrodzenia, jak również mapa z naniesionym jego przebiegiem a także stosowne oświadczenie o przysługującym prawie do danego terenu. Z kolei jeśli planowana jest budowa ogrodzenia między sąsiadującymi działkami wówczas zgłoszenie jest wymagane tylko w sytuacji kiedy ma ono być wyższe niż 2,2 metra. Zanim rozpocznie się budowę zadaniem geodety jest odpowiednie wytyczenie miejsca na fundament pod nowe ogrodzenie

Obecnie od wielu już lat popularne są ogrodzenia kute. Te drewniane odeszły niejako w zapomnienie. Dużą popularnością nieustannie cieszą się również ogrodzenia plastikowe czyli takie, które wykonane są z tworzyw sztucznych. Cechuje je zarówno atrakcyjny wygląd jak i wysoka trwałość przez wiele lat. Zarówno sztachety jak i inne elementy na ogrodzenia plastikowe można nabyć w firmie https://replastik.pl/produkty/dla-domu/ogrodzenia-plastikowe/. Ogrodzenia wykonane z tworzywa sztucznego są odporne na wysokie jak i niskie temperatury, ale również na działanie innych szkodliwych czynników takich jak grzyby, bakterie, kwasy, sole, oleje również deszcze i śniegi. Ogrodzenia te nie wymagają konserwacji, jak to jest wymagane w przypadku ogrodzeń drewnianych. Ewentualne zabrudzenia łatwo jest usunąć przy pomocy choćby myjki ciśnieniowej. Warto zainteresować się tego typu ogrodzeniami, które mogą być świetną alternatywą dla ogrodzeń drewnianych czy kutych.

Dzięki dostępności szerokiej gamy elementów można skomponować płot w wybranym przez siebie stylu. Ponadto bardzo skrupulatny rysunek drewna sprawia, że ogrodzenia plastikowe do złudzenia przypominają te wykonane z drewna.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *