Efektowne lady barowe – także do domu

Masz sporą kolekcję whisky i zastanawiasz się, jak ją wyeksponować? A może twoim marzeniem od dawna było otwarcie własnego baru? W takim przypadku warto pomyśleć o zamówieniu efektownej lady barowej, która będzie mogła stać się głównym punktem dowodzenia. Na co warto się zdecydować?

bar-925487_1280

Zaprojektowanie i wykonanie lady barowej czy barku domowego to wyzwanie – nie tylko konieczne jest przygotowanie odpowiedniego projektu, ale również zrealizowanie go tak, aby spełniał on wszystkie oczekiwania użytkowników. Umeblowanie tego rodzaju powinno być wykonane na wymiar, ponieważ tylko wtedy jest w stanie wykorzystać całkowicie dostępną przestrzeń. Oczywiście, przekłada się to również na wyższe koszty, niemniej jednak z drugiej strony plusem jest wyjątkowy efekt wizualny, ergonomia, funkcjonalność oraz trwałość na długie lata.

Drewno, metal, szkło – jest w czym przebierać!
Lady barowe mogą być wykonane z różnych materiałów – klasyczne aranżacje preferują drewno, głównie ciemne drewno dębowe, które wyróżnia się bardzo wysoką twardością i tym samym wytrzymałością na wytarcia i uszkodzenia mechaniczne. Nowoczesne przestrzenie wykorzystują z kolei głównie metal, szkło, a także różnego rodzaju tworzywa, w tym laminaty, które umożliwiają stworzenie unikatowych kompozycji.

Profesjonalna lada barowa to jednak nie tylko nawierzchnia do serwowania alkoholi, ale również znacznie więcej – praktyczne półki i szafki, podłączenie do instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz ze zlewozmywakiem, miejsce na kasę fiskalną, odpowiednie oświetlenie, dlatego też to konstrukcja, która musi być dopracowana w najdrobniejszych szczegółach i powinna być wykonana przez specjalistów mających w tej dziedzinie doświadczenie.

Gdzie zamówić ladę barową?
Obecnie w całej Polsce działają firmy, które zajmują się produkcją lad barowych na zamówienie – są w stanie wykonać dla swoich klientów wyjątkowe dzieła sztuki użytkowej, które zachwycają nie tylko swoim wyglądem, ale również ergonomią i funkcjonalnością, ponieważ dopasowanie ich do potrzeb użytkowników również jest bardzo ważne. Adresy firm można znaleźć już teraz przez internet, a także na stronach WWW zapoznać się bliżej z ich dotychczasowymi barami i ladami wykonanymi dla klientów, które mogą być również inspiracją do zamówienia własnych.

Jeżeli szukasz firmy posiadającej wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania i wykonawstwa lad barowych, barków domowych, a także innego rodzaju podobnych mebli na zamówienie, zapoznaj się z ofertą firmy STOLBAR, która ma wieloletnie doświadczenie w branży. Z jej ofertą i przykładowymi realizacjami można zapoznać się na stronie internetowej pod adresem: stolbar.net.pl.