Dobieramy drzwi wewnetrzne – na co zwrocic uwage?

drzwiEfektowne drzwi mogą być pięknym dodatkiem do każdego wnętrza. Przy aranżacji swojego nowego domu lub remoncie warto dokładnie przemyśleć, co wybrać, aby prezentowały się one świetnie!

W sklepach aktualnie można znaleźć drzwi różnych typów, modele minimalistyczne i bez zbędnych ozdobników oraz takie, które wyróżniają się efektownymi dekoracjami, na przykład żłobieniami oraz gzymsami. Pełna paleta kolorów i wzorów powoduje, że można wybrać coś interesującego bez większego problemu. Na co w szczególności zwracać uwagę, jeżeli poszukuje się drzwi wewnętrznych?

Najważniejszy jest rozmiar i strona drzwi – lewa lub prawa, która określa kierunek ich otwierania. Aktualnie w budownictwie jednorodzinnym i mieszkaniowym stosuje się ustandaryzowane wymiary wnęk drzwiowych, ale zawsze także istnieje możliwość ich wykonania na zamówienie. Można wtedy zamówić drzwi w firmie, która specjalizuje się w świadczeniu tego rodzaju usług i może dodatkowo wykonać drzwi w określonym wzorze czy kolorze. Ważna kwestia to odpowiedni materiał oraz dodatki do drzwi, na przykład przeszklenia. Przeszklone drzwi wyglądają bardziej lekko, chociaż także są droższe. Najlepiej wybierać wtedy szkło przydymione, mleczne, które nie będzie transparentne, co wpływa na prywatność mieszkańców domu. Także wtedy, gdy wybiera się drzwi do łazienki i toalety, warto wybrać takie modele, które będą wyposażone w wywietrzniki. Drewno naturalne, płyta MDF, szkło, okleiny to najczęściej wybierane materiały.

Drzwi skrzydłowe są wybierane najczęściej jako wewnętrzne, ale naturalnie nie tylko one są dostępne w sklepach. Także można zakupić drzwi przesuwne, które doskonale sprawdzają się wtedy, gdy przestrzeń do otwierania modelu skrzydłowego jest zbyt mała. Drzwi tego rodzaju nie muszą wymagać skomplikowanych prac budowlanych, ponieważ mogą być podwieszane z zewnątrz na specjalnych szynach. Także można wybrać drzwi dwuskrzydłowe – idealne do dużych wnęk, aby nadać przestrzeni bardziej szykownego, eleganckiego wyglądu. Ostatnim szlifem są odpowiednie akcesoria drzwiowe, w tym klamki, które teraz dostępne są bardzo szerokim asortymencie. Dużo interesujących modeli drzwi można znaleźć pod adresem: http://centrumparkieciarza.pl/drzwi-2/.

Wybór, jak widać, jest ogromny, dlatego warto prześledzić różne propozycje i znaleźć coś interesującego. Jakość powinna być zawsze na pierwszym miejscu, dopiero potem warto brać pod uwagę cenę, ponieważ drzwi wykonane ze słabych materiałów nie będą wytrzymałe i efektowne.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *