Blachodachowka – efektowna i niedroga

Blachodachowki_plannja_royal.gifWybranie odpowiedniej powierzchni dachowej jest ważną decyzją, która potem zawsze wpływa na komfort użytkowania domu oraz związane z nim koszty eksploatacji. Aktualnie asortyment materiałów rzeczywiście jest spory, dlatego znalezienie czegoś odpowiedniego nie będzie większym wyzwaniem, gdy chodzi o estetykę. Niemniej nie tylko ona jest ważna – najlepiej, aby połączyć ją z funkcjonalnością i trwałością, aby wybrane pokrycie dachowe nie wymagało częstych prac konserwacyjnych, wymiany i w związku z tym dalszych kosztów, a ponadto mogło prezentować się wspaniale i dodawać uroku całemu domu. Co będzie optymalnym zakupem?

Blachodachówka to jeden z najczęściej wybieranych materiałów pokryciowych, który aktualnie jest stosowany  w budownictwie jednorodzinnym. Najlepszy wyborem niewątpliwie jest dachówka ceramiczna, wyjątkowo wytrzymała, piękna, wykonana z naturalnego materiałów, niemniej także wyjątkowo droga. Alternatywą  dla dachówek ceramicznych jest blachodachówka – chociaż jako materiał nie wyróżnia się aż tak dobrymi parametrami, to jednak w swojej niskiej cenie jest najlepszym połączeniem trwałości i efektownego wyglądu.

Blachodachówka jest obecnie oferowana w szerokiej palecie kolorów, a dzięki powlekaniu specjalnymi warstwami ochronnymi jest jeszcze bardziej wytrzymała i odporna na korozję. Występuje w różnych kształtach,  dlatego można dopasować ją także specjalnie do bryły budynku. Można zakupić także ekonomiczną blachę dachowo-ścienną, która może być mocowana zarówno pionowo, jak i poziomo. Nie jest ona powlekana dodatkowymi warstwami, jedynie zabezpieczona przez ocynkowanie, dlatego dostępna jest w jednym, srebrzystym odcieniu. Warto spojrzeć na stronę firmy specjalizującej się w realizacji takich dachów, by przekonać się, jak szeroki jest to asortyment: http://www.dachprofil.com.pl/blachodachowka.

Atutem blachodachówek oprócz estetyki jest także ich wszechstronność – to materiał do dowolnego przycinania i formowania, dlatego wykończenie z nią dachu jest łatwiejsze. Warto też wspomnieć o jej lekkości, co jest plusem w porównaniu do dachówek ceramicznych. Więźba dachowa pod blachodachówkę nie musi być tak bardzo wzmocniona, co zmniejsza koszty inwestycji. Gdy chodzi o kwestie wytrzymałości, na ogół blachodachówki wytrzymują przez około 10 lat w dobrym stanie, zależnie od wykorzystanych zabezpieczeń. Dlatego blachodachówka przegrywa z dachówką ceramiczną, niemniej trzeba także wziąć pod uwagę kwestie ceny.

Podsumowując, blachodachówka jest naprawdę ciekawym materiałem wykończeniowym, który wyróżnia się wieloma zaletami. Mimo niewielkich wad jest ciągle najczęściej kupowanym pokryciem w Polsce.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *