5 głównych zalet podłóg drewnianych

Niedługo czeka cię wykończenie swojego wymarzonego domu? A może planujesz większy remont włączający wymianę podłogi? Pomyśl o wykorzystaniu drewna naturalnego, które, chociaż drogie, wyróżnia się szeregiem zalet. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

feet-839001_1280

Drewno może być wykorzystane do tworzenia różnego rodzaju nawierzchni podłogowych – w sprzedaży dostępne są klepki, czyli deszczułki przeznaczone do tworzenia parkietów, można zakupić także deski lite oraz deski podłogowe warstwowe, które nazywane są również panelami drewnianymi.

1. Drewno to naturalny i przyjazny materiał
Przy wykańczaniu swojego domu warto kłaść nacisk na naturalność – drewno towarzyszy nam od wieków i jest nie tylko wyjątkowo eleganckie, ale również tworzy przyjazny mikroklimat we wnętrzach.

2. Trwałość na długie lata
Drewno jest również bardzo wytrzymałym materiałem, oczywiście, jeżeli zostanie ono odpowiednio dobrane. Najlepiej zdecydować się na twarde drewna, do których zaliczają się zarówno gatunki rodzime, jak i egzotyczne, na przykład dąb, jesion, grab, palisander, teak, jatoba, majau, heban czy merbau.

3. Łatwa naprawa i możliwość cyklinowania
W przeciwieństwie do paneli laminowanych drewno jest materiałem, który może być naprawiany i dodatkowo cyklinowany, czyli szlifowany w celu usunięcia z niego wierzchniej warstwy. To powoduje, że drewno jest zakupem na dziesiątki lat – gdy przestanie wyglądać atrakcyjnie i straci swoją świeżość, można je odnowić i wykończyć przez lakierowanie lub olejowanie.

4. Niezrównane piękno
Nie można zapominać również o tym, że drewno jest bardzo eleganckim materiałem. Podłogi drewniane w przeciwieństwie do paneli laminowanych wyglądają bardzo oryginalnie i efektownie, podwyższając również wartość nieruchomości. Można kupić je w wielu różnych wariantach i dopasować indywidualnie do aranżacji – pięknie wpasowują się zarówno w przestrzenie urządzone w stylu nowoczesnym, jak i również klasycznym.

5. Doskonałe także do łazienek i kuchni
Drewno nie tylko może być stosowane w salonach czy w sypialni, ale również w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka. Najlepiej nadają się do tego celu drewna gatunków egzotycznych, które wyróżniają się większą zawartością naturalnych olejów, dlatego też są bardziej odporne na nasiąkanie wodą. Drewno przeznaczone do takich przestrzeni wykańczane jest przez olejowanie, ponieważ wtedy może ono naturalnie „oddychać”.

Pamiętaj o tym, ze jeżeli chcesz zdecydować się na wykonanie podłogi drewnianej w swoim domu, wybierz firmę, która ma w tej dziedzinie odpowiednie doświadczenie. Gdy szukasz specjalistów w Warszawie, wybierz firmę Parkiety dla Ciebie, która ma wieloletnie doświadczenie w branży. Jej oferta zaprezentowana jest na stronie pod adresem: parkietydlaciebie.pl.